Zbog sigurnosnih razloga Grad Zagreb donio je odluku o privremenom preseljenju tržnice Dolac. Od ponedjeljka, 3. studenoga 2025., Dolac će privremeno raditi na Europskom trgu.

Ova odluka uslijedila je nakon manjeg urušavanja žbuke sa stropa koje se dogodilo prije nekoliko dana, a koje je ukazalo na ozbiljnije probleme s vlagom i oštećenjima u strukturi objekta. Stručne službe procijenile su da je potrebno odmah provesti sanaciju i detaljno ispitati stanje najpoznatije zagrebačke tržnice kako bi se osigurala sigurnost kupaca i prodavača.

Na Europski trg sele se prodavači voća i povrća te poznate kumice s gornje plohe Dolca, dok se još razmatra rješenje za mesnice, ribarnicu i druge trgovine koje posluju u donjoj hali – prostoru u kojem je došlo do urušavanja.

Za sada nije poznato koliko će trajati privremeno preseljenje, no iz Grada poručuju da će radovi trajati nekoliko tjedana, a cilj je da se Dolac što prije vrati na svoju povijesnu lokaciju – obnovljen, siguran i spreman za svakodnevni život Zagrepčana.

Dolac, simbol zagrebačke svakodnevice i jedno od omiljenih mjesta susreta, tako će na kratko promijeniti adresu, ali će, poručuju iz Grada, zadržati svoj prepoznatljivi duh i atmosferu – samo na novoj lokaciji.

Foto: Julio Frangen
****
Jeste li pročitali novi jesenski broj vinskog časopisa Vinske zvijezde? Ako niste pročitajte sada: